Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie informuje, że w dniu 1 czerwca 2019 r. w godzinach 11:00 – 15:00 przed siedzibą Wydziału odbędzie się finał siódmej edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Eksperyment Łańcuchowy”.

Konkurs łączy fizykę  z zabawą i majsterkowaniem. Uczestnicy konstruują urządzenia o wielkości ławki szkolnej transportujące małą metalową kulkę, która za pomocą zjawisk i praw fizyki przemieszcza się z jednego końca urządzenia na drugi. Podczas finału machiny wszystkich przybyłych do nas drużyn ustawiane są obok siebie, a kulka przemieszcza się kolejno przez każdą z nich.

W konkursie biorą udział przedszkola, szkoły podstawowe i ponadpodstawowe, studenci oraz całe rodziny. W tym roku udział w „Eksperymencie Łańcuchowym” zadeklarowało ponad 200 drużyn, co przełoży się na około 800 uczestników, którzy pojawią się na finale.

Finałowi „Eksperymentu Łańcuchowego” będą towarzyszyły pokazy prostych doświadczeń fizycznych, atrakcje dla dzieci oraz stoisko bookcrossingu przygotowane przez Bibliotekę Wydziału FAIS UJ.

Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UJ zaprasza wszystkich chcących zobaczyć urządzenia biorące udział w konkursie. Być może zachęci to mieszkańców do wzięcia udziału w kolejnej edycji „Eksperymentu Łańcuchowego” w przyszłym roku.

Facebook

Rada Dzielnicy

RAFAŁ TORBA
Przewodniczący Rady i Zarządu

 

 


BARTOSZ PASZKOWSKI
Zastępca Przewodniczącego Rady i Zarządu

 

 


PIOTR RUSOCKI
Członek Zarządu

 

 


ŁUKASZ BALON
Członek Zarządu

 

 


ARKADIUSZ PUSZKARZ
Członek Zarządu

 

 

 

 

 

Początek strony