Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie informuje, że w dniu 1 czerwca 2019 r. w godzinach 11:00 – 15:00 przed siedzibą Wydziału odbędzie się finał siódmej edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Eksperyment Łańcuchowy”.

Konkurs łączy fizykę  z zabawą i majsterkowaniem. Uczestnicy konstruują urządzenia o wielkości ławki szkolnej transportujące małą metalową kulkę, która za pomocą zjawisk i praw fizyki przemieszcza się z jednego końca urządzenia na drugi. Podczas finału machiny wszystkich przybyłych do nas drużyn ustawiane są obok siebie, a kulka przemieszcza się kolejno przez każdą z nich.

W konkursie biorą udział przedszkola, szkoły podstawowe i ponadpodstawowe, studenci oraz całe rodziny. W tym roku udział w „Eksperymencie Łańcuchowym” zadeklarowało ponad 200 drużyn, co przełoży się na około 800 uczestników, którzy pojawią się na finale.

Finałowi „Eksperymentu Łańcuchowego” będą towarzyszyły pokazy prostych doświadczeń fizycznych, atrakcje dla dzieci oraz stoisko bookcrossingu przygotowane przez Bibliotekę Wydziału FAIS UJ.

Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UJ zaprasza wszystkich chcących zobaczyć urządzenia biorące udział w konkursie. Być może zachęci to mieszkańców do wzięcia udziału w kolejnej edycji „Eksperymentu Łańcuchowego” w przyszłym roku.

Facebook

Dyżury

 

RAFAŁ TORBA
Przewodniczący Rady i Zarządu

Każdy poniedziałek

18:00 – 19:00

 


BARTOSZ PASZKOWSKI
Zastępca Przewodniczącego Rady i Zarządu

Każdy trzeci poniedziałek miesiąca

18:00 – 19:00

 


PIOTR RUSOCKI
Członek Zarządu

Każdy drugi poniedziałek miesiąca

18:00 – 19:00

 


ŁUKASZ BALON
Członek Zarządu

Każdy drugi poniedziałek miesiąca

18:00 – 19:00

 


ARKADIUSZ PUSZKARZ
Członek Zarządu

Każdy pierwszy poniedziałek miesiąca

18:00 – 19:00

 

 

 

 

Początek strony