Dwa pytania zadawano nam najczęściej: czy w Ameryce Łacińskiej jest bezpiecznie? I skąd wzięliście pieniądze na roczny wyjazd? W naszej prezentacji opowiemy m.in. o tym, jak przeżyć rok na trasie, nie wydać fortuny i nie zwariować. Jak mieszka się w faweli Rio de Janeiro, pracuje się na wolontariacie w kolumbijskiej szkole i jeździ stopem po drogach Ameryki Południowej. A że oboje jesteśmy reporterami, opowiemy także o historiach, które opisywaliśmy w trakcie naszej rocznej podróży.

 

Spotkanie zostanie połączone z promocją książki „Tańczymy już tylko w Zaduszki”. To mozaikowy portret innej, mniej znanej Ameryki, którą tworzą małe społeczności egzystujące na peryferiach świata i czasu.

Szymon Opryszek (ur.1987), reporter, publikuje m.in. „Dużym Formacie” i „Tygodniku Powszechnym”. Mieszkał w Afryce i na Kaukazie, ostatnio eksploruje Amerykę Łacińską. Najbardziej interesują go państwa upadłe.

Maria Hawranek (ur.1987), reporterka i hispanistka, współpracuje m.in. z „Wysokimi Obcasami” i „Dużym Formatem”. Najchętniej pisze o Ameryce Łacińskiej. Absolwentka UJ i Universidad de Sevilla.

Autorzy zostali wspólnie nominowani do Stypendium Newsweeka T.Torańskiej (2015) i nagrody Blog Roku w kategorii Podróże (2014) za projekt Intoamericas.

 

Klub Podróżnika w CK "Ruczaj" - 31 marca, czwartek, godz. 18:30

W programie: pokaz slajdów i relacja z wyprawy, promocja książki oraz degustacja regionalnej potrawy i herbaty.

bilety: dorośli 10 zł, w karnecie 7 zł, uczniowie, studenci – 5 zł

Więcej informacji na www.ckruczaj.pl.

Facebook

Rada Dzielnicy

RAFAŁ TORBA
Przewodniczący Rady i Zarządu

 

 


BARTOSZ PASZKOWSKI
Zastępca Przewodniczącego Rady i Zarządu

 

 


PIOTR RUSOCKI
Członek Zarządu

 

 


ŁUKASZ BALON
Członek Zarządu

 

 


ARKADIUSZ PUSZKARZ
Członek Zarządu

 

 

 

 

 

Początek strony