Szanowni Państwo, Ośrodek Kultury Ruczaj zaprasza w najbliższy czwartek na spotkanie Klubu Podróżnika. Gościem będzie Sławomir Matczak, autor reportaży, taternik, paralotniarz i wykładowca akademicki. Nasz podróżnik zrealizował około 10 tysięcy reportaży, podczas ponad 20 lat pracy w TVP. Z kamerą i aparatem fotograficznym odwiedził góry Kanady, Armenii i Nowej Zelandii, był kilkakrotnie w Himalajach, na Kaukazie oraz wędrował przez Spitsbergen.

Sławomir Matczak opowie o Napalu, a dokładniej o dwóch regionach: Langtang i Mustang.

Na Langtang dwa lata temu spadła kamienna lawina, która zmiotła himalajską wioskę z powierzchni ziemi. Okolica podnosi się po tragedii dzięki mieszkańcom, turystom oraz ludziom dobrego serca.

Z kolei rejon Mustangu przez długi czas był zamknięty dla turystów, następnie wprowadzono ograniczoną liczbę wejść, po to by chronić tradycję i środowisko naturalne. Prawdopodobnie ostatnia enklawa nieskażonego tybetańskiego świata, za sprawą władz Nepalu, za cztery lata stanie się placem budowy.

Podczas spotkania będzie także okazja do spróbowania tradycyjnego nepalskiego posiłku składającego się z gotowanego ryżu Bhat, zupy z soczewicy Dal oraz tarkari – mieszanki warzyw.

Zapraszamy na dwie prezentacje i dwa filmy przygotowane przez jednego prelegenta.

27 kwietnia (czwartek), godz. 18.30
bilety: dorośli 10 zł, w karnecie 7 zł, uczniowie, studenci – 5 zł

Szczegóły: http://www.ckruczaj.pl/nepal-odslania-tajemnice.html

 

Facebook

Rada Dzielnicy

RAFAŁ TORBA
Przewodniczący Rady i Zarządu

 

 


BARTOSZ PASZKOWSKI
Zastępca Przewodniczącego Rady i Zarządu

 

 


PIOTR RUSOCKI
Członek Zarządu

 

 


ŁUKASZ BALON
Członek Zarządu

 

 


ARKADIUSZ PUSZKARZ
Członek Zarządu

 

 

 

 

 

Początek strony