Wraz z Ośrodkiem Kultury Ruczaj zapraszamy serdecznie na listopadowe wydarzenia w Ośrodku Kultury Ruczaj. Szczególnie zapraszamy na spotkanie z cyklu Kinematograf Historii – Lawina – 9 stycznia o godz. 18.00 oraz koncert kolęd z polskich kancjonałów 12 stycznia o godz. 17.00.

STYCZEŃ 2020

KONCERTY, WYSTAWY, WYDARZENIA KLUBOWE

 

2 stycznia (czwartek), godz. 18.30 

Koncert kolęd w wykonaniu podopiecznych Ośrodka Kultury Ruczaj

Opieka artystyczna: K. Babulewicz

 

9 stycznia (czwartek), godz. 18.30

godz. 12.00 – projekcja dla szkół

Kinematograf Historii

Lawina

scen. i reż. J. Lipski, P. Mielech

Film przedstawia kulisy operacji UB mającej na celu zlikwidowanie największego oddziału  Narodowych Sił Zbrojnych działającego na południu Polski po 1945 r., kierowanego przez kpt Henryka Flame „Bartka”.

Po projekcji spotkanie z autorem filmu – Jędrzejem Lipskim.

Wstęp 5 zł; z Kartą Seniora lub Podgórze w Kulturze - wstęp bezpłatny 

 

12 stycznia, (niedziela), godz. 17.00

Kolędy z polskich kancjonałów

W programie koncertu utwory z kancjonału staniąteckiego (XVI-XVIII w) i śpiewnika ks. MM.Mioduszewskiego (wyd. 1843 r.)

Wykonawcy:

Katarzyna Słota-Marciniec - mezzosopran, słowo o muzyce

Aleksandra Kauf-Tyrała - suka biłgorajska, fidel płocka

Dominik Tekielak - fagot

Andrzej Włodarz - akordeon

Kościół pw. Zesłania Ducha Świętego, ul. Rostworowskiego 13

Wstęp bezpłatny 

 

15 stycznia (środa), godz. 9.45, 10.45, 11.45, 12.45

17 stycznia (piątek), godz. 11.30, 12.30  

Jaś i Małgosia.

Bajka operowa, w ramach koncertów edukacyjnych dla dzieci w wykonaniu muzyków Filharmonii Krakowskiej.

Bilety – 7 zł, dziecko + rodzic/opiekun – 10 zł

 

16 stycznia (czwartek), godz. 18.30

Koncert kolęd w wykonaniu podopiecznych Ośrodka Kultury Ruczaj

Opieka artystyczna: Dorota Bienia, Paulina Grzybek, Zofia Moszumańska, Jakub Broniewski, Jerzy Jakiel.

Wstęp wolny

 

18 stycznia (sobota)
Babciom i dziadkom – wnuczęta
Okazjonalne pokazy tańca
w wykonaniu podopiecznych Ośrodka Kultury Ruczaj
godz. 16.00 taniec nowoczesny
Opieka artystyczna Anna Michno
godz. 19.00 taniec współczesny i street dance
Opieka artystyczna Anna Kłos

Prowadzenie: Karolina Abramowicz
Występy w Centrum Sztuki Współczesnej Solvay, ul. Zakopiańska 62

Wstęp wolny


19 stycznia, (niedziela), godz. 11.00
Gordonowski koncert kolęd dla najmłodszych
Wykonawcy:

Maria Broniewska - prowadzenie i flet

Jakub Broniewski - gitary

Piotr Przewoźniak - perkusja

Katarzyna Blat - wokal
Bilety: 30 zł (rodzic+dziecko), 20 zł (rodzic+dziecko) z Kartą Podgórze w Kulturze i Kartą Seniora

 

21 stycznia (wtorek), godz. 18.30 

Idą, idą kolędnicy

Utwory i kolędy w wykonaniu podopiecznych Ośrodka Kultury Ruczaj

Opieka artystyczna: M. Jakubowska, M. Maleszak, J. Tybulczuk i K. Skórski

Wstęp wolny

 

23 stycznia 2020 (czwartek), godz. 18.30
Klub Podróżnika
Kraje bałtyckie – zapiski krajoznawcze z Inflant 

Pokaz i relacja z wyprawy dr Piotra Dąbrowskiego.

Ponadto: degustacja regionalnej potrawy i napoju.

Bilety: dorośli – 11 zł, w karnecie – 8 zł, uczniowie, studenci – 6 zł.

 

WARSZTATY

Warsztaty florystyki

8, 15  i 22 stycznia (środy), godz. 19.30 -21.30 

Zimowa biel w kompozycjach florystycznych

Opłata: za 3 spotkania 120 zł, za 1 spotkanie 45 zł

 

Warsztaty rękodzieła
10 i 24 stycznia 2020 (piątki), godz. 18.30-20.30
Biżuteria karnawałowa
Opłata: za 2 spotkania 60 zł, za 1 spotkanie 35 zł

 


KLUB RODZICÓW STYCZEŃ

I. Spotkania i warsztaty:
11 stycznia (sobota), godz. 10.30
Warsztaty podróżniczo - multisensoryczne –  Niemiecka bajka
Warsztaty oparte są o autorską metodę „rozwijanie przez podróżowanie”, która stymuluje zmysły dziecka poprzez multisensoryczne doświadczanie i barwną gawędę.
Podczas warsztatów dzieci i rodzice zapraszani są do różnorakich aktywności, takich jak, taniec, przebieranie się, praca z rekwizytami, gra na etnicznych instrumentach muzycznych oraz degustowanie napojów.
Warsztaty przeznaczone są dla dzieci od 2 do 3 lat.
Prowadzenie: Jakub Wojciechowski, podróżnik, instruktor zajęć dla dzieci.

11 stycznia (sobota), godz. 11.45, 12.45
Warsztaty sensoryczno-rozwojowe
Warsztaty stymulują i wspierają rozwój niemowląt oraz budują dobrą relację między rodzicem i dzieckiem. Podczas zajęć wykorzystywana jest m.in. muzyka (piosenki w języku polskim oraz angielskim) oraz starannie dobrane ćwiczenia i zabawy sensoryczne przygotowane przez psychologa dziecięcego.
grupa I godz. 11.45 dla dzieci w wieku od 12 do 24 miesięcy
grupa II godz.12.45 dla dzieci w wieku od 0 do 12 miesięcy
Prowadzenie: Magdalena Kopeć, psycholog dziecięcy

15 stycznia (środa), godz. 11.00
Żłobek czy niania - trudne rozmyślania. Spotkanie po obu stronach lustra. 

Podczas spotkania specjalista poruszy trudny temat zarówno od strony praktycznej, prawnej jak i emocjonalnej.  Spotkanie skierowane do rodziców, którzy planują powrót do pracy
i stoją, lub niebawem staną przed tym dylematem.
Prowadzenie: Monika Deker-Kot, 30 lat w zawodzie Niani, kierunkowe wykształcenie, mama trojga dzieci

Zajęcia stałe:

 

a) Zajęcia animacyjne i ogólnorozwojowe

10, 17, 24 stycznia (piątki), godz. 9.10-9.55 - I grupa (0-2 lata), 10.00-10.45 - II grupa (0-2 lata), 11.00-11.45 - III grupa (2-3 lata), 12.00-12.45 –IV grupa (2-3 lata)

b) Gimnastyka dla rodzica z dzieckiem

8, 15 i 22 stycznia (środy), godz. 10.00-10.45

c) Harmoniusz - Muzyczna Akademia Malucha

13 i 20 stycznia (poniedziałki), godz. 9.10-9.55, - I grupa (0-2 lata), 10.00-10.45 – II grupa (0-2 lata), 11.00-11.45 – III grupa (0-3 lata),
7, 14 i 21 stycznia (wtorki), godz. 9.10-9.55 – I grupa (0-2 lata), 10.00-10.45 - II grupa (0-2 lata), 11.00-11.45 - III grupa (2-3 lata)

Facebook

Rada Dzielnicy

RAFAŁ TORBA
Przewodniczący Rady i Zarządu

 

 


BARTOSZ PASZKOWSKI
Zastępca Przewodniczącego Rady i Zarządu

 

 


PIOTR RUSOCKI
Członek Zarządu

 

 


ŁUKASZ BALON
Członek Zarządu

 

 


ARKADIUSZ PUSZKARZ
Członek Zarządu

 

 

 

 

 

Początek strony