W niedzielę, 13 października 2019 roku w Krakowie odbędzie się bieg na dystansie 21,0975 km pod nazwą 6. PZU Cracovia Półmaraton Królewski. W imprezie weźmie udział ok. 10 000 biegaczy. Organizatorzy biegu przepraszają mieszkańców oraz gości naszego miasta za zmiany w organizacji ruchu kołowego i komunikacji miejskiej oraz proszą o nieparkowanie pojazdów na ulicach, którymi wiedzie trasa półmaratonu.

Start 6. PZU Cracovia Półmaratonu Królewskiego nastąpi o godzinie 11:00 z ulicy Lema – przed TAURON Areną Kraków. W związku z budową infrastruktury technicznej biegu, ul. Lema będzie wyłączona z ruchu od godziny 6:00 w dniu 13.10.2019 r. do godz. 18:00 w dniu 13.10.2019 r. Pozostałe ulice, którymi prowadzi trasa biegu, będą wyłączone z ruchu w dniu 13.10.2019 r. w godzinach 9:30-15:00.

Ulice wyłączone z ruchu:
ul. Lema; Al. Pokoju na odcinku od skrzyżowania z ul. Ofiar Dąbia do Ronda Dywizjonu 308; ul. Ofiar Dąbia do skrzyżowania z ul. Portową; ul. Portowa; ul. Dekerta; jeden pas ul. G. Herlinga-Grudzińskiego do łącznicy; łącznica G. Herlinga-Grudzińskiego do ul. Zabłocie; ul. Zabłocie; ul. Solna; ul. Nadwiślańska; ul. Brodzińskiego; ul. Staromostowa; Bulwar Podolski; ul. Rollego do skrętu w prawo na most Retmański; Most Retmański; ul. Ludwinowska do skrętu w prawo w ul. Konopnickiej; ul. Konopnickiej do skrzyżowania z ul. Zwierzyniecką; Al. Krasińskiego do skrzyżowania z ul. Focha; Deptak Al. 3 Maja; Jezdnia Al. 3 Maja; Al. Krasińskiego z ul. Zwierzyniecką; ul. Zwierzyniecka; ul. Powiśle; ul. Podzamcze; Planty do ul. Wiślnej; ul. Wiślna; Rynek Główny na linii E-F; ul. Grodzka; ul. św. Idziego; chodnik ul. Bernardyńskiej; główna pochylnia; Bulwar Inflancki; Bulwar Kurlandzki – dolna alejka; ul. Miedziana.

W związku ze zmianami w organizacji ruchu, prosimy o bezwzględne usunięcie pojazdów z trasy półmaratonu oraz stosowanie się do znaków drogowych i poleceń służb porządkowych. Wyrażamy nadzieję, iż wzorem innych miast na całym świecie, w których organizowane są podobne imprezy, zgotujecie Państwo uczestnikom 6. PZU Cracovia Półmaratonu Królewskiego dobre przyjęcie i wesprzecie ich Państwo dopingiem, zagrzewając do sportowej rywalizacji.


Szczegółowe informacje:

www.pzucracoviapolmaraton.pl oraz www.zis.krakow.pl

ZARZĄD INFRASTRUKTURY SPORTOWEJ W KRAKOWIE
tel. 12 616 63 00 e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Facebook

Rada Dzielnicy

RAFAŁ TORBA
Przewodniczący Rady i Zarządu

 

 


BARTOSZ PASZKOWSKI
Zastępca Przewodniczącego Rady i Zarządu

 

 


PIOTR RUSOCKI
Członek Zarządu

 

 


ŁUKASZ BALON
Członek Zarządu

 

 


ARKADIUSZ PUSZKARZ
Członek Zarządu

 

 

 

 

 

Początek strony