W dniach 28 i 29 września 2019 r. odbędzie się już po raz XVII impreza plenerowa na Rynku Głównym w Krakowie, podczas której mieszkańcy Miasta Krakowa  będą mogli skorzystać z badań, konsultacji oraz porad z zakresu ochrony zdrowia – Krakowskie Dni Zdrowia i Światowy Dzień Serca.

W czasie trwania Krakowskich Dni Zdrowia na terenie Miasta oraz Województwa Małopolskiego w ramach profilaktyki realizowany będzie szereg programów, które mają na celu nie tylko troskę o zdrowie mieszkańców, ale również ich bezpieczeństwo. Dotyczą one budowania świadomości prozdrowotnej czy motywacji do udziału w badaniach, a także informowaniu o profilaktyce. Przez ostatni tydzień września swoje drzwi otworzy wiele placówek służb zdrowia, zachęcając do bezpłatnych badań profilaktycznych, przeprowadzając wykłady edukacyjne oraz oferując konsultacje ze specjalistami medycznymi.

W dniu 29 września 2019 na Rynku Głównym odbędą się natomiast obchody Światowego Dnia Serca, który będzie obchodzony po raz 20-ty w ponad 120 krajach, ma on na celu szerokie upowszechnienie podstawowej wiedzy o schorzeniach serca i naczyń oraz o możliwościach leczenia i profilaktyki.

Program tegorocznego Dnia obejmować będzie, jak co roku, promocję aktywnej profilaktyki fizycznej oraz będzie wskazywał na najważniejsze zagrożenia zdrowia na progu XXI wieku: miażdżycę, nadciśnienie tętnicze, nadwagę i otyłość, cukrzycę, stres i depresję, używki (papierosy, alkohol i narkotyki).

Facebook

Rada Dzielnicy

RAFAŁ TORBA
Przewodniczący Rady i Zarządu

 

 


BARTOSZ PASZKOWSKI
Zastępca Przewodniczącego Rady i Zarządu

 

 


PIOTR RUSOCKI
Członek Zarządu

 

 


ŁUKASZ BALON
Członek Zarządu

 

 


ARKADIUSZ PUSZKARZ
Członek Zarządu

 

 

 

 

 

Początek strony