Wraz z organizatorem, firmą Małopolskie Dworce Autobusowe S.A. w Krakowie zachęcamy do wzięciaudziału w dniu 29 czerwca w godz.: 9.00 – 13.00 w akcji krwiodawstwa

Wakacje każdego roku oznaczają dla Regionalnych Centrów Krwiodawstwa
i Krwiolecznictwa braki w rezerwach krwi. Tymczasem szpitale potrzebują jej więcej niż
w innych miesiącach roku. W odpowiedzi na to Małopolskie Dworce Autobusowe S.A.
w Krakowie organizują 29 czerwca w godz.: 9.00 – 13.00 akcję krwiodawstwa. Udział w niej mogą wziąć osoby, które ukończyły 18 r.ż i przyjdą w ten dzień z ważnym dokumentem tożsamości. To już druga akcja MDA S.A., w której można honorowo oddać krew i pomóc innym.

Wakacje – krew potrzebna od zaraz

Zbliżający się okres wakacji to czas, kiedy liczba krwiodawców znacznie spada
a zapotrzebowanie na krew rośnie. Naszą akcją chcemy pomóc to zmienić. Pokażemy, że nie trzeba być lekarzem, aby leczyć. Wystarczy przyjść do nas w sobotę 29 czerwca i oddać krew – mówi Witold Słomka, Prezes Małopolskich Dworców Autobusowych S.A.

Tegoroczne wydarzenie organizowane jest w ramach obchodów Święta Małopolski, a jego celem jest połączenie wszystkich Małopolan we wspólnej akcji na rzecz promocji krwiodawstwa oraz pomocy innym. 

Dlaczego warto

Samo oddanie krwi trwa zazwyczaj mniej niż 10 minut. Warto jednak zaplanować około godzinę na wypełnienie formularza oraz udział w krótkim badaniu. 

Regionalne Centra Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zapewniają, że oddawanie krwi nie zmniejsza sił, nie powoduje żadnych efektów ubocznych oraz nie zagraża zarażeniem się AIDS ani inną chorobą. Mało tego, to świetna okazja do sprawdzenia swojego stanu zdrowia.
W ramach akcji każdy uczestnik zostanie poddany ogólnemu badaniu lekarskiemu z pomiarem ciśnienia tętniczego. Otrzyma również bezpłatne wyniki badań diagnostycznych krwi.
Nie zabraknie oczywiście tabliczek czekolady i legitymacji Honorowego Dawcy.

Gdzie oddać krew i jak się przygotować

Krwiobus - mobilny punkt poboru krwi Regionalnego Centrum Krwiodawstwa
i Krwiolecznictwa w Krakowie – partnera wydarzenia – znajdować się będzie na górnej płycie dworca MDA w Krakowie przy ul. Bosackiej 18, przy stanowisku G13. Akcja rozpocznie się
29 czerwca o godz. 9.00 i potrwa do godz. 13.00. Osoby decydujące się wziąć udział w akcji powinny być zdrowe, wyspane, po spożyciu lekkiego posiłku oraz około 1,5 litra płynów
w ciągu 24 h przed oddaniem krwi. Szczegółowe informacje odnośnie akcji można znaleźć na stronie www.mda.malopolska.pl w zakładce „Aktualności”. Tam też można pobrać krótki poradnik „Jak przygotować się do oddania krwi”.   

Serdecznie zapraszamy wszystkich do włączenia się w naszą akcję. Pokażmy, że Małopolanie pomoc mają we krwi – mówi Witold Słomka, Prezes MDA S.A.

To już druga akcja krwiodawstwa organizowana przez Małopolskie Dworce Autobusowe S.A.
w Krakowie. Razem z Małopolanami w ten dzień honorowo oddadzą krew pracownicy Spółki oraz zaproszeni do udziału przewoźnicy.

 

Facebook

Rada Dzielnicy

RAFAŁ TORBA
Przewodniczący Rady i Zarządu

 

 


BARTOSZ PASZKOWSKI
Zastępca Przewodniczącego Rady i Zarządu

 

 


PIOTR RUSOCKI
Członek Zarządu

 

 


ŁUKASZ BALON
Członek Zarządu

 

 


ARKADIUSZ PUSZKARZ
Członek Zarządu

 

 

 

 

 

Początek strony