W 2019 roku Muzeum Krakowa obchodzi jubileusz 120-lecia działalności. Z tej okazji organizujemy trwającą tydzień akcję #jestemKraków, która rozpocznie się 31 maja. To dzień urodzin Muzeum, dlatego w Barbakanie odbędzie się wtedy uroczystość, na którą zapraszamy wszystkich mieszkańców miasta.

Nasze świętowanie nie będzie pełne bez Waszego udziału i wsparcia. Każdy z nas nosi w sobie okruszek Krakowa, jest częścią miejskiego dziedzictwa. Ogłośmy to wspólnie 31 maja 2019 roku!

Zwracamy się więc do wszystkich związanych z naszym miastem z gorącą prośbą i apelem o włączenie się w akcję.

Wystarczy w dowolnym miejscu, np. na szybie, witrynie okiennej, ścianie, w dniu 31 maja 2019 roku umieścić specjalne lusterko z hasłem #jestemKraków lub taki napis nakleić na lustrze. Chcemy, by w ten sposób każdy, kto w takie lustro spojrzy, poczuł, że jest częścią wielkiej, wspaniałej wspólnoty krakowian.

Zachęcamy do wykonywania sobie zdjęć i publikowania ich w mediach społecznościowych z hasztagiem #jestemKraków. Część takich fotografii, za zgodą ich właścicieli, umieścimy na powstającej wystawie stałej w Pałacu Krzysztofory.

Osobom lub instytucjom zainteresowanym wzięciem udziału w akcji #jestemKraków Muzeum Krakowa dostarczy lusterka i naklejki oraz materiały promocyjne akcji. Zapewniamy też nieodpłatną pulę biletów na wystawy z cyklu PrzeMieszczanie oraz honorowy wpis do Księgi Jubileuszu 120-lecia Muzeum Krakowa.

Chęć udziału w akcji prosimy zgłaszać do 15 kwietnia 2019 roku.

Pełny program 120-lecia MHK dostępny jest na stronie www.muzeumkrakowa.pl/120

Kontakt: Katarzyna Winiarczyk, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., 12 619 23 48

Facebook

Dyżury

 

RAFAŁ TORBA
Przewodniczący Rady i Zarządu

Każdy poniedziałek

18:00 – 19:00

 


BARTOSZ PASZKOWSKI
Zastępca Przewodniczącego Rady i Zarządu

Każdy trzeci poniedziałek miesiąca

18:00 – 19:00

 


PIOTR RUSOCKI
Członek Zarządu

Każdy drugi poniedziałek miesiąca

18:00 – 19:00

 


ŁUKASZ BALON
Członek Zarządu

Każdy drugi poniedziałek miesiąca

18:00 – 19:00

 


ARKADIUSZ PUSZKARZ
Członek Zarządu

Każdy pierwszy poniedziałek miesiąca

18:00 – 19:00

 

 

 

 

Początek strony