Krakowskie Młodzieżowe Towarzystwo Przyjaciół Nauk i Sztuk działające w Centrum Młodzieży, zaprasza młodzież w wieku 14-20 lat do udziału w konkursie literackim. Haiku to jedna z najdrobniejszych form poetyckich w całej literaturze światowej, a jego początki sięgają daleko w przeszłość.

Zarówno forma, jak i treść haiku podlegają precyzyjnie określonym i ściśle przestrzeganym regułom: winno składać się z trzech wersów, z których pierwszy jest pięcio-, drugi siedmio-, a trzeci znów pięciosylabowy (w sumie jest więc haiku wierszem siedemnastozgłoskowym). Oprócz wyraźnie określonego metrum utworu, haiku ma spełniać kolejne reguły: powinno zawierać aluzję do przyrody, opisywać konkretne wydarzenie i dziać się w teraźniejszości.

Mając do dyspozycji tak miniaturową formę, nie ma miejsca na „watę słowną" - zmuszeni jesteśmy użyć najwłaściwszych z właściwych słów.

Zasady konkursu: 3-5 autorskich haiku należy przesłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. W treści maila prosimy podać: imię i nazwisko autora, wiek, adres zamieszkania, nr telefonu

Termin nadsyłania prac:  31 stycznia 2019 r.

Więcej informacji: www.towarzystwo.edu.pl

Facebook

Rada Dzielnicy

RAFAŁ TORBA
Przewodniczący Rady i Zarządu

 

 


BARTOSZ PASZKOWSKI
Zastępca Przewodniczącego Rady i Zarządu

 

 


PIOTR RUSOCKI
Członek Zarządu

 

 


ŁUKASZ BALON
Członek Zarządu

 

 


ARKADIUSZ PUSZKARZ
Członek Zarządu

 

 

 

 

 

Początek strony