Szanowni Państwo, IPN Oddział w Krakowie zaprasza do udziału w krakowskich, rocznicowych obchodach poświęconych ofiarom ludobójstwa na Kresach Południowo-Wschodnich. 

 

Program uroczystości i spotkań:

09.30 – kościół oo. Karmelitów Bosych (ul. Rakowicka 18). Msza święta w intencji ofiar ludobójstwa dokonanego przez OUN-UPA na Kresach Południowo-Wschodnich II RP w latach 1939-1946

11.00 – cmentarz Rakowicki. Modlitwa w intencji pomordowanych kresowian pod pomnikiem ofiar ukraińskiego ludobójstwa na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej. Okolicznościowe przemówienia gości i złożenie kwiatów.

13.00 – pl. Szczepański. Otwarcie wystawy „Wołyń 1943. Wołają z grobów, których nie ma” przygotowanej przez Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Krakowie (wystawa będzie prezentowana od 11 do 26 lipca 2018)

18.00 – Muzeum Armii Krajowej im. gen. Emila Fieldorfa „Nila” w Krakowie (ul. Wita Stwosza 12). Prezentacja wystawy „Rzeź wołyńska” – projekt Muzeum Armii Krajowej, Kraków 2013. Wykład „Samoobrony polskie na Wołyniu” – dr Paweł Naleźniak (Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej IPN w Krakowie). Pokaz filmu „Wołyń” reż. Wojciech Smarzowski

Facebook

Rada Dzielnicy

RAFAŁ TORBA
Przewodniczący Rady i Zarządu

 

 


BARTOSZ PASZKOWSKI
Zastępca Przewodniczącego Rady i Zarządu

 

 


PIOTR RUSOCKI
Członek Zarządu

 

 


ŁUKASZ BALON
Członek Zarządu

 

 


ARKADIUSZ PUSZKARZ
Członek Zarządu

 

 

 

 

 

Początek strony