Centrum Kultury Podgórza oraz Opactwo Tynieckie zapraszają na Tynieckie Recitale Organowe. To niepowtarzalna okazja na zapoznanie się z klasyką organową szkoły niemieckiej i francuskiej, a także z muzyką włoską – nie tylko na ten majestatyczny instrument.

Tynieckie Recitale Organowe to cykl koncertów organowych, które odbywają się corocznie w miejscu historycznym i zabytkowym, w liczącym ponad dziewięćset lat Opactwie Tynieckim oo. Benedyktynów w Tyńcu. Niedzielne wakacyjne koncerty w Opactwie wrosły w świadomość odbiorców, nie tylko mieszkańców Krakowa, ale również turystów. Tynieckie recitale prezentują muzykę organową od okresu renesansu, aż po współczesność. Obok organowej muzyki każdy recital to także występy artystów innych specjalności: kameralistów, wokalistów, chórów.

Tegoroczny impreza to już 43. edycja, której kierownikiem artystycznym będzie Piotr Czarakcziew. Tradycja recitali sięga 1971 r., a zapraszanie najwybitniejszych wirtuozów organów, zarówno z całej Polski jak i Europy sprawiło, iż stały się one dość szybko jednym z najważniejszych wydarzeń organowych o skali międzynarodowej. Ideą przewodnią Tynieckich Recitali Organowych jest popularyzacja muzyki klasycznej, ze szczególnym naciskiem na literaturę organową.

W tym roku planowana jest organizacja czterech koncertów w lipcu i sierpniu. Program każdego z nich obejmuje solowy występ wirtuoza-organisty oraz zespołu kameralnego (instrumentalnego lub wokalnego). Na organach zagrają Tomasz Chorzalski, Krzysztof Musiał, Michał Białko oraz Marek Stefański.

Organizatorem Tynieckich Recitali Organowych jest Centrum Kultury Podgórza oraz Opactwo Tynieckie. Patronat medialny nad wydarzeniem objęło Radio Kraków oraz TVP Kraków. Więcej informacji na stronie internetowej Centrum Kultury Podgórza – www.ckpodgorza.pl.

 

Program Tynieckich Recitali Organowych – Rok XLIII:

 

9 lipca  (niedziela), godz. 16.00

Tomasz Chorzalski - organy

Elżbieta Gromada - altówka

Marta Czepielowska – altówka

w programie J.S. Bach, H. Mulet, W. F. Bach oraz improwizacje w stylu francuskim Tomasza Chorzalskiego

 

23 lipca (niedziela), godz. 16.00

Krzysztof Musiał - organy

Agnieszka Oszańca - wiolonczela barokowa

w programie: K. Böhm, M. Sawa, M. Tariverdiev, J. S. Bach, C. M. Widor

 

6 sierpnia (niedziela), godz. 16.00

Michał Białko – organy

Marek Polański – skrzypce

w programie: J. S. Bach, N. Milstein, J. G. Rheinberger, L. Janáček

 

27 sierpnia (niedziela), godz. 16.00

Marek Stefański - organy

Elżbieta Towarnicka - sopran

w programie: D. Buxtehude, J. S. Bach, J. A. Maklakiewicz, T. W. Maklakiewicz, L. Skoczylas, J. G. Rheinberger, G. A. Merkel

 

Bilety w cenie 15 i 20 zł do nabycia przed koncertami. Rezerwacja pod numerami tel. 12 656 36 70, 12 656 18 90, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 

 

 

 

Dyżury

 

ARKADIUSZ PUSZKARZ
Przewodniczący Rady i Zarządu

Każdy wtorek

17:00 – 18:00

 

KRZYSZTOF GACEK
Zastępca Przewodniczącego Rady i Zarządu

Każdy wtorek

16:30 – 17:30

 

  


PAWEŁ BYSTROWSKI
Członek Zarządu

Każdy pierwszy wtorek miesiąca

17:00 – 18:00

 


SŁAWOMIR SIEKACZ
Członek Zarządu

Każdy trzeci wtorek miesiąca

16:00 – 17:00

 


URSZULA TWARDZIK
Członek Zarządu

Każdy czwarty wtorek miesiąca

17:00 – 18:00

 

 

 

 

Początek strony