Po raz ósmy będziemy witać wiosnę na Ruczaju piękną muzyką. Na scenie Centrum Kultury Ruczaj wystąpi kwartet smyczkowy Archi w składzie:

Anna Hara-Pióro - skrzypce

Bogusława Ziegelheim - skrzypce

Grażyna Piechowska - altówka

Agata Sanchez-Martos - wiolonczela

Emilia Bernacka -fortepian

Kwartet smyczkowy ARCHI współtworzą pasjonatki kameralnej odsłony muzyki klasycznej, na co dzień grające w orkiestrze Filharmonii Krakowskiej. Każda z członkiń kwartetu posiada bogate doświadczenie w kameralistyce, potwierdzone licznymi koncertami na scenach w kraju i za granicą oraz nagraniami płytowymi.

Zespół poszukuje niebagatelnych rozwiązań na polu kameralistyki, łącząc z muzyką różne dziedziny sztuki, jak taniec, czy poezja, a w dziedzinie wykonawstwa nie stroni od eksperymentów stylistycznych. W latach 2011-2013 na dużej scenie Filharmonii Krakowskiej artystki zorganizowały cykl koncertów odbiegających od sztywnych ram klasyki – łącząc tradycyjne brzmienie kwartetu smyczkowego z tańcem i śpiewem z motywami przewodnimi takimi jak: flamenco, salsa i american dream. Obok tych większych projektów zespół koncertuje stale na scenach Małopolski wykonując repertuar klasyczny.

Emilia Bernacka - pianistka, lwowianka, absolwentka krakowskiej Akademii Muzycznej oraz Studiów Podyplomowych w zakresie kameralistyki na tej samej uczelni (specjalizacja: duet fortepianowy). Współpracuje zarówno ze śpiewakami jak i instrumentalistami, z wyczuciem grając muzykę różnych epok, w tym współczesną (prawykonania utworów M. Jabłońskiego). Od 2001 r. współpracuje z Filharmonią Krakowską jako pianistka, często pełniąc funkcję współtwórcy i kierownika muzycznego programów edukacyjnych i koncertów dla młodych widzów.

W programie koncertu m.in.: J. Strauss, P. Czajkowski, F. Chopin, E.Grieg i muzyka irlandzka

 

Termin: 19 marca 2017 r. (niedziela), godz. 19:00

Bilety: 15 zł, ulgowe 10 zł (studenci, uczniowie, seniorzy)

Bilety do kupienia w biurze Centrum Kultury "Ruczaj" od poniedziałku do piątku w godz. 11:00-21:00 lub bezpośrednio przed koncertem.

Szczegóły: tutaj

 

Dyżury

 

ARKADIUSZ PUSZKARZ
Przewodniczący Rady i Zarządu

Każdy wtorek

17:00 – 18:00

 

KRZYSZTOF GACEK
Zastępca Przewodniczącego Rady i Zarządu

Każdy wtorek

16:30 – 17:30

 

  


PAWEŁ BYSTROWSKI
Członek Zarządu

Każdy pierwszy wtorek miesiąca

17:00 – 18:00

 w lipcu i sierpniu dyżur telefoniczny – 727 432 102


SŁAWOMIR SIEKACZ
Członek Zarządu

Każdy trzeci wtorek miesiąca

16:00 – 17:00

 


URSZULA TWARDZIK
Członek Zarządu

Każdy czwarty wtorek miesiąca

17:00 – 18:00

 w lipcu i sierpniu dyżur telefoniczny – 607 445 488

 

 

 

 

 

Początek strony