Dochód ze sprzedaży biletów-cegiełek zostanie przeznaczony na operację ortopedyczną w Niemczech 6-letniej Bereniki Borkowskiej, która zmaga się z rozszczepem kręgosłupa.

12 stycznia (czwartek), godz. 19:00

Bilety-cegiełki - od 20 zł

 

W teatralnej adaptacji powieści Wiesława Myśliwskiego, Andrzej Róg skupia się na tematach dotyczących jego pokolenia, oraz młodych ludzi żyjących tu i teraz. Kieruje się słowami samego autora: „literatura jest nie tylko poszukiwaniem prawdy o świecie, jest także, a może przede wszystkim, poszukiwaniem prawdy o sobie samym...”

Widzowie stają się uczestnikami opowieści o bohaterze każdego polskiego zaścianka, „słowiańskiej duszy” - Szymka Pietruszki.

 

Wykonawcy:

Andrzej Róg - adaptacja, reżyseria i wykonanie monodramu

Jacek Hołubowski - akordeon

 

Spektakl jest przeznaczony dla widzów od 16 lat.

 

Andrzej Róg - aktor, piosenkarz i reżyser, twórca spektakli znanych publiczności Krakowa i Tarnowa.

Aktor Teatru STU od 1984 roku, artysta kabaretu Loch Camelot i Piwnicy św. Norberta; jest również reżyserem spektaklu muzycznego Piosenka o Złotej Krainie, sztuki Takie większe wesele i Targanie jabłek wg T. Nowaka oraz monodramu Kamień na kamieniu wg W. Myśliwskiego.

Przez 30 lat pracy aktorskiej wziął udział w premierach 21 spektakli na scenie Teatru STU, a także w ponad 30-tu premierach spektakli oraz programów muzycznych i kabaretowych na scenach Krakowa, Tarnowa, Częstochowy, Łodzi i Warszawy.

Znany jest również, jako wykonawca tradycyjnych pieśni żydowskich z maestro Leopoldem Kozłowskim.

Jak sam mówi, najwięcej radości i satysfakcji przynosi mu granie postaci szekspirowskich: Hrabiego Gloucester w „Króla Learze” i Poloniusza w „Hamlecie”.

 

Berenika Borkowska
"Nasza córka Berenika Borkowska ma sześć lat. Urodziła się z rozszczepem kręgosłupa i wodogłowiem oraz towarzyszącymi temu wadami, m.in. niedowładami nóg i stopą końsko-szpotawą. Ma za sobą trzy poważne operacje neurochirurgiczne oraz tysiące godzin żmudnej i kosztownej rehabilitacji, dzięki którym w wieku 4,5 lat zaczęła chodzić samodzielnie w ortezach. Ze względu na deformacje kostne w stopie oraz biodrach i rotację lewej nogi do wewnątrz konieczne jest rozpoczęcie kilkuetapowego leczenia ortopedycznego. Obecnie zbierane są środki na leczenie skoordynowane Bereniki w Klinice Ortopedii Dziecięcej w Aschau (Niemcy), obejmujące operacje stopy i bioder oraz specjalistyczne ortezy. Całkowity koszt tego leczenie będzie oscylował w granicach 250.000 zł (koszt pierwszej operacji oraz ortez to 24.000 euro, kosztorys kolejnych operacji zostanie nam przedstawiony po zakończeniu pierwszego etapu leczenia, dlatego kwota 250.000 zł jest tylko szacunkowa)." - Maria M. Piechaczek-Borkowska i Przemysław Borkowski

 

Więcej szczegółów na www.ckruczaj.pl.

 

 

 

 

 

 

Dyżury

 

ARKADIUSZ PUSZKARZ
Przewodniczący Rady i Zarządu

Każdy wtorek

17:00 – 18:00

 

KRZYSZTOF GACEK
Zastępca Przewodniczącego Rady i Zarządu

Każdy wtorek

16:30 – 17:30

 

  


PAWEŁ BYSTROWSKI
Członek Zarządu

Każdy pierwszy wtorek miesiąca

17:00 – 18:00

 


SŁAWOMIR SIEKACZ
Członek Zarządu

Każdy trzeci wtorek miesiąca

16:00 – 17:00

 


URSZULA TWARDZIK
Członek Zarządu

Każdy czwarty wtorek miesiąca

17:00 – 18:00

 

 

 

 

 

 

Początek strony