Właśnie trwa rekrutacja do nowych programów aktywizacji zawodowej dla osób niepełnosprawnych z terenu Małopolski! Płatne staże, stypendia, specjalistyczne szkolenia i warsztaty to tylko niektóre z form wsparcia, jakie Stowarzyszenie WIOSNA oferuje uczestnikom swoich projektów.

 

AKTYWNI, POTRZEBNI, KOMPETENTNI - KOMPLEKSOWY PROGRAM AKTYWIZACJI ZAWODOWEJ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH 30+ W MAŁOPOLSCE  i WIOSENNA AKADEMIA MOŻLIWOŚCI to dwa projekty rynku pracy, których organizatorem i pomysłodawcą jest Stowarzyszenie WIOSNA, znane ze SZLACHETNEJ PACZKI i AKADEMII PRZYSZŁOŚCI. Projekty powstały z myślą o osobach z orzeczeniem o niepełnosprawności, którym zależy na rozwoju swojej kariery i zdobywaniu doświadczenia zawodowego. Dla osób niepełnosprawnych udział w takich programach to nie tylko realna szansa na znalezienie pracy, ale i walka z własnymi słabościami.

 

WIOSENNA AKADEMIA MOŻLIWOŚCI to projekt, w którym o wsparcie mogą ubiegać się osoby młode z Małopolski w wieku 18-29, które nie pracują i nie kształcą się w trybie dziennym z orzeczeniem o niepełnosprawności jak i osoby nieposiadające orzeczenia, ale mieszkające na terenach wiejskich województwa. Każdy uczestnik WIOSENNEJ AKADEMII MOŻLIWOŚCI weźmie udział w spotkaniach ze specjalistami i asystentami w zakresie rozwoju osobistego i zawodowego, otrzyma indywidualny plan ścieżki zawodowej, skorzysta z cyklu warsztatów oraz szkoleń rozwojowych i specjalistycznych, a co najważniejsze ponad połowa podopiecznych odbędzie 5- lub 6-miesięczny płatny staż zawodowy z perspektywą zatrudnienia. Rekrutacja do projektu trwa do 28 lutego 2017 roku.

 

AKTYWNI, POTRZEBNI, KOMPETENTNI 30+ to program skierowany do 120 osób powyżej 30. roku życia, pozostających bez pracy i mieszkających w Małopolsce. O wsparcie mogą ubiegać się osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności. W ramach projektu płatny staż odbędzie 60 osób, które wcześniej zostaną do niego odpowiednio przygotowane poprzez udział w doradztwie, szkoleniach i indywidualnych konsultacjach. II tura rekrutacji wystartuje już 1 stycznia 2017 roku.

 

Stowarzyszenie WIOSNA ma duże doświadczenie w prowadzeniu projektów aktywizacji zawodowej. W latach 2010-2015 realizowało projekt TELEKARIERA skierowany do osób niepełnosprawnych oddechowo, krążeniowo i ruchowo z Małopolski, projekt 50+ DOJRZALI, POTRZEBNI, KOMPETENTNI dla starszych osób oraz projekt ABSOLWENT IDZIE DO PRACY dla osób młodych poszukujących pracy również z województwa małopolskiego.  Z programów skorzystało wówczas ponad 500 osób, a około połowa z nich znalazła satysfakcjonującą pracę.

 

JAK WZIĄĆ UDZIAŁ

Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie projektu i w biurze WIOSNY. Zgłoszenia przyjmowane są drogą mailową, pocztą tradycyjną lub stacjonarnie, w biurze Stowarzyszenia WIOSNA (ul. Berka Joselewicza 21, 31-031 Kraków).

 

WIOSENNA AKADEMIA MOŻLIWOŚCI

http://rynekpracy.wiosna.org.pl/akademia

Tel. 783 430 102

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

AKTYWNI, POTRZEBNI, KOMPETENTNI 30+

http://rynekpracy.wiosna.org.pl/aktywni/

Tel. 785 988 400, 783 430 075

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Projekt WIOSENNA AKADEMIA MOŻLIWOŚCI jest realizowany w ramach Inicjatywy na Rzecz Zatrudnienia Ludzi Młodych.

 

 

Dyżury

 

ARKADIUSZ PUSZKARZ
Przewodniczący Rady i Zarządu

Każdy wtorek

17:00 – 18:00

 

KRZYSZTOF GACEK
Zastępca Przewodniczącego Rady i Zarządu

Każdy wtorek

16:30 – 17:30

 

  


PAWEŁ BYSTROWSKI
Członek Zarządu

Każdy pierwszy wtorek miesiąca

17:00 – 18:00

 


SŁAWOMIR SIEKACZ
Członek Zarządu

Każdy trzeci wtorek miesiąca

16:00 – 17:00

 


URSZULA TWARDZIK
Członek Zarządu

Każdy czwarty wtorek miesiąca

17:00 – 18:00

 

 

 

 

 

 

Początek strony