Szanowni Państwo, CK Ruczaj serdecznie zapraszaa na najbliższe wydarzenia - wernisaż wystawy "Pod skrzydłami aniołów" oraz spotkanie Klubu Podróżnika "Liban - kwestia proporcji". 


Pod skrzydłami aniołów...

Wystawa prac członków Małopolskiego Stowarzyszenia Twórców Kultury. 
Wernisaż - 8 grudnia (czwartek), godz. 18.30 
 
Małopolskie Stowarzyszenie Twórców Kultury tworzą osoby różnych profesji, dla których twórczość stanowi wybrany sposób bogatego i pełniejszego życia. Malują i rysują, piszą wiersze i prozę, fotografują, tworzą rękodzieło. Czerpią pomysły z pokładów swych artystycznych uzdolnień, poszerzają umiejętności, a wynikiem swojej pracy dzielą się ze środowiskiem. 
 
"Nasza wystawa prezentowana w okresie świątecznym, wśród komercyjnej obfitości akcesoriów świątecznych, ma charakter raczej symboliczny. Chcemy pod skrzydłami wszechobecnych aniołów zmieścić treści nie tylko estetyczne, ale również skłonić do głębszych przeżyć duchowych. 
Wiersze naszej koleżanki Bożeny Dziedzic rozważające wybór właściwej drogi, problem dobra i zła, dopełnią wystawę." - MSTK 
 
Wystawę można oglądać do 31 stycznia 2017 r. od poniedziałku do piątku w godz. 11:00-15:00 lub po uzgodnieniu innej godziny. 
 
Szczegóły tutaj
 
 

Liban - kwestia proporcji 

Pokaz zdjęć oraz relacja z podróży Michała Błąkały. Spotkanie Klubu Podróżnika. 
15 grudnia (czwartek), godz. 18.30
 
Zapraszamy na opowieść, w której generalizowanie od początku nie jest możliwe. Dzieci karmiące gołębie pod okiem uzbrojonych żołnierzy to znak pokoju, czy symbol przemocy? Co myśleć o kościele mającym wspólną ścianę z meczetem? O luksusowej restauracji w podziurawionym kulami lokalu? A wszystko to pokazane na tle bogatej, różnorodnej i żywiołowej kultury Bliskiego Wschodu. 
 
Zachęcamy do wyrobienia sobie własnej opinii - przeanalizowanie nieraz karykaturalnych problemów Libanu pozwala zająć bardziej świadome stanowisko w pełnej niuansów Europie. 
 
Michał Błąkała - zobaczy, dotknie, powącha, uwierzy. Nowe miejsca stara się poznawać przede wszystkim na własne oczy, sceptyczny wobec prawd objawionych w telewizji. Ze swoimi pytaniami próbuje docierać jak najgłębiej, co nie oznacza wyjeżdżania jak najdalej. Prowadzi (anty)blog podróżniczy, stawiając się w zdecydowanej opozycji do zadeptywaczy świata www.okiemmiszy.pl
 
W programie: prelekcja podróżnika oraz degustacja regionalnej potrawy i herbaty 
Bilety: dorośli 10 zł, w karnecie 7 zł, uczniowie, studenci – 5 zł 
 
Szczegóły: tutaj

 

 

Dyżury

 

ARKADIUSZ PUSZKARZ
Przewodniczący Rady i Zarządu

Każdy wtorek

17:00 – 18:00

 

KRZYSZTOF GACEK
Zastępca Przewodniczącego Rady i Zarządu

Każdy wtorek

16:30 – 17:30

 

  


PAWEŁ BYSTROWSKI
Członek Zarządu

Każdy pierwszy wtorek miesiąca

17:00 – 18:00

 


SŁAWOMIR SIEKACZ
Członek Zarządu

Każdy trzeci wtorek miesiąca

16:00 – 17:00

 


URSZULA TWARDZIK
Członek Zarządu

Każdy czwarty wtorek miesiąca

17:00 – 18:00

 

 

 

 

 

 

Początek strony