Serdecznie zapraszamy na pierwsze w Nowym Roku spotkanie z cyklu Podróże po historii i kulturze Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida. W styczniu zapraszamy na zwiedzanie wystawy „Zwierzyniec zaprasza: Dębniki” do Muzeum Historycznego Miasta Krakowa – Dom Zwierzyniecki na ul. Jadwigi 41.

14 stycznia 2016 r.
godz. 17.00
MHK Dom Zwierzyniecki
Królowej Jadwigi 41, Kraków.

 

Podróże po historii i kulturze: „Zwierzyniec zaprasza: Dębniki” – zwiedzanie wystawy

Zwiedzanie wystawy z cyklu „Zwierzyniec zaprasza” poświęconej Dębnikom, dzięki uprzejmości MHK Dom Zwierzyniecki. Wstęp wolny.

Zapraszamy na zwiedzanie aktualnej wystawy w Domu Zwierzynieckim z cyklu „Zwierzyniec zaprasza” Tym razem bohaterem serii wystaw są Dębniki oraz ludzie, którzy byli z nimi związani. Wystawa składa się z czterech części. Pierwsza z nich prezentuje historię dawnej królewskiej wsi Dębniki, od najstarszych wzmianek poczynając aż do drugiej połowy XIX wieku. Druga część poświęcona jest Dębnikom podmiejskim oraz historii Dębnik od przyłączenia do Krakowa w 1910 roku aż do czasów współczesnych. Trzecia część opowiada historię Dębnik z perspektywy ludzi, którzy mieszkali tam dawniej lub mieszkają obecnie, a ostatnia część wystawy to historia Dębnik przedstawiona przy pomocy przedmiotów, które łączą  oczywiście Dębniki jako miejsce wytworzenia lub używania, a każdy z nich niesie ze sobą jakąś ciekawą historię.

 

Więcej informacji: http://www.mhk.pl/wystawy/wystawa-zwierzyniec-zaprasza-debniki

 

Cykl „Podróże po historii i kulturze” przypomina wycieczkę wehikułem czasu. Nikt nie wie, gdzie nas zaprowadzi. Może do przeszłości? A może przyszłości? Jednak na pewno sprawi, że odkryjemy coś fascynującego!

Facebook

Dyżury

 

RAFAŁ TORBA
Przewodniczący Rady i Zarządu

Każdy poniedziałek

18:00 – 19:00

 


BARTOSZ PASZKOWSKI
Zastępca Przewodniczącego Rady i Zarządu

Każdy trzeci poniedziałek miesiąca

18:00 – 19:00

 


PIOTR RUSOCKI
Członek Zarządu

Każdy drugi poniedziałek miesiąca

18:00 – 19:00

 


ŁUKASZ BALON
Członek Zarządu

Każdy drugi poniedziałek miesiąca

18:00 – 19:00

 


ARKADIUSZ PUSZKARZ
Członek Zarządu

Każdy pierwszy poniedziałek miesiąca

18:00 – 19:00

 

 

 

 

Początek strony