Już za pół roku w naszym mieście odbędzie się kolejna edycja Światowych dni Młodzieży zainicjowanych przez Jana Pawła II trzydzieści lat temu. Między 26 a 31 lipca 2016 roku setki tysięcy młodych ludzi z całego świata spotka się w Krakowie, aby pełnią młodzieńczego entuzjazmu wspólnie świadczyć o obecności Jezusa w ich codziennym życiu. To wieloaspektowe wydarzenie, ważne jest nie tylko ze względu na swój religijny charakter, ale również na kulturowo – społeczną specyfikę. Będzie to ogromna szansa dla rozwoju polskiego kościoła oraz dla budowania więzi w społecznościach lokalnych.

 

Najwspanialszą wizytówką Światowych Dni Młodzieży będą Wolontariusze! Już teraz na terenie Krakowa trwają przygotowania do ŚDM Wolontariuszy Długoterminowych. Inną kategorią wolontariuszy są  Wolontariusze Krótkoterminowi, ich praca przypada na ostatnie dwa tygodnie lipca i początek sierpnia 2016. Od 18 lipca do 1 sierpnia w Krakowie przy organizacji ŚDM posługiwać będzie ponad 20 tysięcy Wolontariuszy. Będą to członkowie Parafialnych Komitetów Organizacyjnych oraz Wolontariusze zaangażowani w Wydarzenia Centralne – z Krakowa, Archidiecezji, wszystkich diecezji w Polsce, a nawet ok. 3 tysięcy Wolontariuszy ze świata. Będą pomagać pielgrzymom na dworcach i lotnisku, służyć informacją, pomagać przy zakwaterowaniu, liturgii i katechezach czy w służbie porządkowej i medycznej. A w nagrodę, na zakończenie ŚDM, 31 lipca po Mszy Rozesłania wezmą udział w spotkaniu z Papieżem Franciszkiem!

Zachęcamy do rejestracji na wolontariat krótkoterminowy w systemie online na oficjalnej stronie ŚDM www.krakow2016.com i dołączenie do grona Wolontariuszy ŚDM Kraków 2016!

 

Tekst: Kamila Skupień
Departament Wolontariatu
Komitet Organizacyjny ŚDM Kraków 2016

 

Facebook

Dyżury

 

RAFAŁ TORBA
Przewodniczący Rady i Zarządu

Każdy poniedziałek

18:00 – 19:00

 


BARTOSZ PASZKOWSKI
Zastępca Przewodniczącego Rady i Zarządu

Każdy trzeci poniedziałek miesiąca

18:00 – 19:00

 


PIOTR RUSOCKI
Członek Zarządu

Każdy drugi poniedziałek miesiąca

18:00 – 19:00

 


ŁUKASZ BALON
Członek Zarządu

Każdy drugi poniedziałek miesiąca

18:00 – 19:00

 


ARKADIUSZ PUSZKARZ
Członek Zarządu

Każdy pierwszy poniedziałek miesiąca

18:00 – 19:00

 

 

 

 

Początek strony