Przez najbliższy miesiąc na Placu Szczepańskim mieszkańcy Krakowa dostaną kolejne wskazówki, jak zamienić kopcący piec na ekologiczne źródło ogrzewania. Na 10 dużych planszach, o wymiarach 150x100 cm, Bezpiecni krok po kroku przedstawią niezbędne dla krakowian informacje.

Inicjatorem edukacji antysmogowej jest MPEC SA wraz z pozostałymi partnerami porozumienia BEZPIECNI.PL. Punktem kulminacyjnym akcji będzie Tymczasowe Biuro Obsługi Klienta Bezpiecnych w namiocie na Placu Szczepańskim w dniach 5-7 listopada. We czwartek i piątek (5-6.11.) po konsultacje można przyjść w godzinach 12:00 - 19:00, a w sobotę 9:00 - 15:00.

 


Szczegółowych informacji o zaletach ogrzewania sieciowego i gazowego oraz niezbędnych formalnościach udzielać będą pracownicy MPEC SA i PGNiG Obrót Detaliczny, a o możliwości uzyskania dotacji pracownicy Wydziału Kształtowania Środowiska UMK.

W samym centrum Krakowa naliczono około 6 tysięcy pieców węglowych i przede wszystkich dla ich właścicieli przygotowano punkt konsultacyjny. Organizatorzy zachęcają do odwiedzenia namiotu także te osoby, które nie posiadają pieca węglowego, a są gotowe pomóc w załatwieniu formalności swojej rodzinie, sąsiadom i znajomym.

 

Pliki do pobrania:

ekspozytor 1

ekspozytor 2

Facebook

Rada Dzielnicy

RAFAŁ TORBA
Przewodniczący Rady i Zarządu

 

 


BARTOSZ PASZKOWSKI
Zastępca Przewodniczącego Rady i Zarządu

 

 


PIOTR RUSOCKI
Członek Zarządu

 

 


ŁUKASZ BALON
Członek Zarządu

 

 


ARKADIUSZ PUSZKARZ
Członek Zarządu

 

 

 

 

 

Początek strony