Szanowni Państwo, po latach starań i prób, z nieukrywaną przyjemnością, zapraszamy na pierwszy nowohucki festiwal muzyki niezależnej - Nowa Huta Alternative! Naszym celem jest propagowanie muzyki skierowanej do publiczności, która nie odnalazłaby się na ostatnim Festiwalu Piosenki w Opolu.

Cykl rozpocznie się 11 września o godz. 18.30 koncertem w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie (al. Jana Pawła II 39). Na plenerowej scenie zagrają nietuzinkowe zespoły muzyczne: Koniec Świata, WU-HAE i Zacier. To będzie mocne rockowo-alternatywne  uderzenie. Wstęp na koncert jest bezpłatny. Celem Festiwalu Nowa Huta Alternative jest nie tylko zapełnienie niszy muzycznej, ale też promocja młodych twórców. Stąd też na każdym koncercie możliwość zaistnienia będą miały kapele, które stawiają pierwsze kroki na polskiej scenie muzycznej.

Jeden z takich zespołów, wyłoniony w drodze konkursowej, będzie mógł wystąpić jako support. Zgłoszenia grup przyjmowane były do 11 sierpnia 2015 na wydarzeniu facebookowym (https://www.facebook.com/events/901608796578067/) poprzez wklejenie w poście zdjęcia zespołu. Kapela, która otrzyma najwięcej „lajków” pod zdjęciem wygra i będzie mogła pokazać się przed krakowską publicznością. Oddawać głosy na zespoły biorące udział w konkursie można do 1 września 2015.

Festiwal jest pomysłem, i powstał dzięki staraniom, Marcina Bzyka Nohuckiego (WU-HAE), odbędzie się zaś dzięki pomocy mecenasa kultury i patrona honorowego koncertu - posła Ireneusza Rasia, znanego z wieloletniego wspierania wielu nowohuckich inicjatyw artystycznych. Organizatorem koncertu jest Porozumienie Dzielnic Nowohuckich oraz Agencja Artystyczna DasWerk, współorganizatorami są Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie (www.muzeumlotnictwa.pl) oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty (www.przyjacielenowejhuty.pl). Koordynatorem strony muzycznej przedsięwzięcia jest Peef Music (www.peefmusic.pl).

Poprzez granie muzyki niejako wykluczonej z mainstreamu lansowanego w radiach i telewizji chcemy pomóc ludziom, naszym zdaniem, najbardziej potrzebującym, czyli krakowskim bezdomnym. W trakcie trwania Festiwalu odbędzie się zbiórka na Stowarzyszenie Lekarzy Nadziei, którzy niosą im pomoc.

 

Partner strategiczny Festiwalu: LOTTO

Sponsor: Małopolskie Dworce Autobusowe S.A.

Patronat medialny: Radio Kraków, Dziennik Polski, Głos. Tygodnik Nowohucki

Facebook

Rada Dzielnicy

RAFAŁ TORBA
Przewodniczący Rady i Zarządu

 

 


BARTOSZ PASZKOWSKI
Zastępca Przewodniczącego Rady i Zarządu

 

 


PIOTR RUSOCKI
Członek Zarządu

 

 


ŁUKASZ BALON
Członek Zarządu

 

 


ARKADIUSZ PUSZKARZ
Członek Zarządu

 

 

 

 

 

Początek strony