bilety: dorośli - 10 zł, uczniowie, studenci - 5 zł

Bilety do nabycia w biurze CK "Ruczaj" od poniedziałku do piątku w godz. 13:00 - 21:00 lub przed koncertem.


W programie wiosenne impresje miłosne znanych kompozytorów, m.in.:

A.Vivaldiego, E.Griega, P. Czajkowskiego, N. Rymskiego-Korsakowa, F.Chopina, J. Maklakiewicza, J.Galla, S. Moniuszki.

 Maciej Michalik - baryton


Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie wydziału wokalno - aktorskiego; ukończył również studia z zakresu muzyki liturgicznej w Papieskiej Akademii Teologicznej. Dalsze wykształcenie zdobywał uczestnicząc w licznych kursach mistrzowskich w kraju (Kraków, Duszniki Zdrój) i za granicą (w Nidzie na Litwie) prowadzonych przez uznanych artystów polskich (prof. Helena Łazarska, prof. Ryszard Karczykowski, Dariusz Grabowski) oraz zagranicznych (Paul Esswood, Josef Wolning – Mozarteum). W latach 1996-2012 był śpiewakiem w zespole Madrygalistów i Rorantystów Capellae Cracoviensis, gdzie wykonywał oratoryjno-kantatowe partie solowe i chóralne. Jako solista występował z koncertami na festiwalach w Hiszpanii, Danii, Czechach, Niemczech, na Litwie. Doświadczenie sceniczne zdobywał w Niemczech, gdzie przez dwa lata był śpiewakiem w Anhaltisches Theater Dessau.
Jest założycielem Męskiego kwartetu wokalnego TRIPLUM. Współpracuje z Krakowską Operą Kameralną, Operą Krakowską, współtworzy Collegium Zieleński – zespół śpiewaków powołanych przez Stanisława Gałońskiego w celu nagrania wszystkich dzieł Mikołaja Zieleńskiego i propagowania jego muzyki. Z powodzeniem wykonuje również repertuar pieśniarski.

 

Emilia Bernacka – fortepian

Pianistka, lwowianka, swoje pierwsze doświadczenia muzyczne zdobywała w Specjalistycznej Szkole Muzycznej im. Salomei Kruszelnickiej we Lwowie (odpowiednik Szkoły Talentów)  gdzie otrzymała najwyższe wyróżnienie - złoty medal (1996). Jest również absolwentką krakowskiej Akademii Muzycznej (klasa fortepianu prof. Janiny Baster, 2002) oraz Studiów Podyplomowych w zakresie kameralistyki na tej samej uczelni (specjalizacja: duet fortepianowy - dyplom z oceną celującą,2004). Ceniony akompaniator m.in. na kursach mistrzowskich prof. Alison Pearce (z Royal Academy of Music w Londynie) i prof. M. Habeli (z La Haute école de Musique de Genève), Macieja Pietraszko (NYC Opera), egzaminach orkiestrowych krakowskiej Filharmonii, ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach. Pedagog (PSM I i II St. w Wadowicach), uczestniczka licznych festiwali w kraju i zagranicą (Ukraina, Niemcy, Francja, Czechy). W minionym sezonie wystąpiła m.in. na zaproszenie Filharmonii Rzeszowskiej oraz The Chopin Circle in Scotland. Współpracuje zarówno ze śpiewakami jak i instrumentalistami, z wyczuciem grając muzykę różnych epok, w tym współczesną (prawykonania utworów M. Jabłońskiego). Od lat współpracuje w Filharmonią Krakowską jako pianista, często pełniąc funkcję współtwórcy i kierownika muzycznego programów edukacyjnych i koncertów dla młodych widzów. Od roku 2013 pracuje na wydziale wokalno-aktorskim krakowskiej Akademii Muzycznej.

 

dr Renata Guzik – flet i flet piccolo

Ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Krakowie w klasie fletu Zbigniewa Kamionki (1993), a także studia podyplomowe w klasie fletu prof. Elżbiety Gajewskiej-Gadziny w Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie (2002). Swoją edukację uzupełniała na różnych kursach z zakresu interpretacji zarówno muzyki dawnych epok jak i muzyki współczesnej w Polsce, Belgii oraz Anglii (m.in. u R. Kanji, W. Offermansa, K. Lukas, J. Mrozika, J. Balinta) Jako solistka i kameralistka występuje na licznych festiwalach w kraju i zagranicą. Jest współzałożycielką zespołu "Ara Ensemble", wykonującego muzykę współczesną, choć z powodzeniem sięga również po repertuar klasyczny, romantyczny a nawet barokowy. Od 2004 jest członkiem Tatrzańskiej Orkiestry Klimatycznej w Zakopanem. Współpracuje z Klubem Muzyki Współczesnej Malwa i orkiestrą Orfeusz, prowadzi też działalność pedagogiczną. Koncertowała m.in. w takich krajach jak: Francja, Dania, Szwajcaria, Niemcy, Holandia, Czechy oraz w Korei Płd. Gra na kilku rodzajach fletów poprzecznych, często dokonuje prawykonań. Obecnie pisze pracę doktorską na temat m.in. współczesnych technik wykonawczych i najnowszej muzyki fletowej.

 

Facebook

Rada Dzielnicy

RAFAŁ TORBA
Przewodniczący Rady i Zarządu

 

 


BARTOSZ PASZKOWSKI
Zastępca Przewodniczącego Rady i Zarządu

 

 


PIOTR RUSOCKI
Członek Zarządu

 

 


ŁUKASZ BALON
Członek Zarządu

 

 


ARKADIUSZ PUSZKARZ
Członek Zarządu

 

 

 

 

 

Początek strony